c

Cum sociis Theme natoque penatibus et magnis dis parturie montes, nascetur ridiculus mus. Curabitur ullamcorper id ultricies nisi.

1-677-124-44227 184 Main Collins Street, West Victoria 8007 Mon - Sat 8.00 - 18.00, Sunday CLOSED
Follow Us
Image Alt

Regulamin strefy FUN CLIMB

Załącznik nr 2 Regulaminu Ogólnego Centrum Wspinaczkowego FlyWall w Rzeszowie przy ul. Siemieńskiego 14

 

Regulamin strefy FUN CLIMB

 

1. Strefa FUN CLIMB przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 lat i dorosłych. Wspinanie się w strefie FUN CLIMB jest możliwe tylko podczas obecności w tej strefie instruktora FlyWall. 

2. Dzieci i młodzież w wieku do 18 roku życia mogą wspinać się tylko pod opieką i stałym nadzorem rodzica/opiekuna prawnego lub instruktora (za osobę mogącą sprawować opiekę i nadzór uznaje się osobę dorosłą, która przeszła odpowiednie szkolenie). 

3. Rodzice mogą samodzielnie wpinać linę asekuracyjną do uprzęży dziecka po uprzednim przeszkoleniu przez instruktora FlyWall. Rodzice muszą wykazać się kompetencją podczas wykonywania operacji sprzętowych. 

4. Przed wspinaniem należy sprawdzić, czy urządzenie zwija taśmę asekuracyjną. Wyciągnięta taśma powinna zwijać się automatycznie. W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę zapytać instruktora FlyWall. 

5. Wszystkie osoby wchodzące i przebywające w Centrum wspinaczkowym FlyWall, w tym znajdujące się w strefie FUN CLIMB mają obowiązek zapoznać się z Regulaminem Ogólnym i jego załącznikami mi. niniejszym Regulaminem strefy FUN CLIMB oraz przestrzegać ich postanowień.

6. W strefie FUN CLIMB podczas wspinania stosowana jest autoasekuracja. 

7. Karabinek mocujący autoasekurację wpina się w ucho asekuracyjne uprzęży lub w oba ucha asekuracyjne (uprzęże pełne). Każdorazowo przed wspinaniem należy sprawdzić czy ramię zamka jest poprawnie wpięte, zamknięte i zabezpieczone.

8. Każdy małoletni do ukończenia 18 roku życia korzystając z atrakcji strefy FUN CLIMB musi mieć założony kask wydawany przez obsługę Centrum FlyWall. 

9. Odpowiedzialność za odpowiednie wpięcie autoasekuracji ponosi osoba dokonująca bezpośrednio czynności wpięcia karabinka. 

10. Zabronione jest wspinanie się powyżej lub w bok od liny asekuracji urządzenia.  

11. Zabronione jest korzystanie z atrakcji strefy FUN CLIMB bez zabezpieczeń i bez obecności personelu Centrum FlyWall. 

12. Należy natychmiast przerwać wspinanie, jeśli taśma asekuracyjna przyrządu nie zwija się w trakcie wspinania i zgłosić to obsłudze Centrum FlyWall.

13. Przed zjazdem należy sprawdzić, czy strefa zjazdu jest wolna od przeszkód. Zjazd odbywa się ze stopami w dół, przodem do ściany.

14. Planując wspinanie z dolną asekuracją w linii, w której zainstalowana jest autoasekuracja, należy najpierw uwolnić taśmę asekuracyjną i pozwolić jej zwinąć się swobodnie do modułu. W ten sposób uzyskuje się odpowiedni dostęp do ściany do wspinania liną. Po ukończonej wspinaczce, zjeżdżając należy ściągnąć taśmę asekuracyjną na dół i z powrotem ją zamocować.

15. Dopuszcza się wspinanie tylko w czystym obuwiu zmiennym sportowym lub wspinaczkowym. Ubranie powinno być wygodne, a długie włosy związane. 

16. Zasady asekuracji, w tym autoasekuracji określono także w innych załącznikach do Regulaminu Ogólnego min. Regulaminie Autoasekuracji, które mają odpowiednio zastosowanie.