c

Cum sociis Theme natoque penatibus et magnis dis parturie montes, nascetur ridiculus mus. Curabitur ullamcorper id ultricies nisi.

1-677-124-44227 184 Main Collins Street, West Victoria 8007 Mon - Sat 8.00 - 18.00, Sunday CLOSED
Follow Us
Image Alt

Regulamin Autoasekuracji FlyWall

Załącznik nr 4 Regulaminu Ogólnego Centrum Wspinaczkowego FlyWall w Rzeszowie przy ul. Siemieńskiego 14

 

Regulamin Autoasekuracji FlyWall

 

1. Przed pierwszą próbą użycia autoasekuracji należy bezwzględnie zgłosić się na przeszkolenie do instruktora FlyWall. Osoby które nigdy nie korzystały z autoasekuracji nie mogą samodzielnie podjąć próby wspinania. 

2. Dzieci w wieku do 18 roku życia mogą wspinać się tylko pod opieką i stałym nadzorem rodzica/opiekuna prawnego lub instruktora (za osobę mogącą sprawować opiekę i nadzór uznaje się osobę dorosłą, która przeszła odpowiednie szkolenie) z zastrzeżeniem postanowienia z II pkt 5 Regulaminu Ogólnego. 

3. Przed wspinaniem należy sprawdzić, czy urządzenie zwija taśmę asekuracyjną. Wyciągnięta taśma powinna zwijać się automatycznie. W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę zapytać instruktora FlyWall. 

4. Karabinek mocujący autoasekurację wpina się w ucho asekuracyjne uprzęży lub w oba ucha asekuracyjne (uprzęże pełne). Każdorazowo przed wspinaniem należy sprawdzić czy ramię zamka jest poprawnie wpięte, zamknięte i zabezpieczone.

5. Odpowiedzialność za odpowiednie wpięcie autoasekuracji ponosi osoba dokonująca bezpośrednio czynności wpięcia karabinka.

6. Zabronione jest wspinanie się powyżej lub w bok od liny asekuracji urządzenia.  

7. Należy natychmiast przerwać wspinanie, jeśli taśma asekuracyjna przyrządu nie zwija się w trakcie wspinania i zgłosić to obsłudze Centrum FlyWall. 

8. Przed zjazdem należy sprawdzić, czy strefa zjazdu jest wolna od przeszkód. Zjazd odbywa się ze stopami w dół, przodem do ściany.

9. Planując wspinanie z dolną asekuracją w linii, w której zainstalowana jest autoasekuracja, należy najpierw uwolnić taśmę asekuracyjną i pozwolić jej zwinąć się swobodnie do modułu. W ten sposób uzyskuje się odpowiedni dostęp do ściany do wspinania liną. Po ukończonej wspinaczce, zjeżdżając należy ściągnąć taśmę asekuracyjną na dół i z powrotem ją zamocować.

10. Dopuszcza się wspinanie w czystym obuwiu zmiennym sportowym lub butach wspinaczkowych. Ubranie powinno być wygodne, a długie włosy związane.