c

Cum sociis Theme natoque penatibus et magnis dis parturie montes, nascetur ridiculus mus. Curabitur ullamcorper id ultricies nisi.

1-677-124-44227 184 Main Collins Street, West Victoria 8007 Mon - Sat 8.00 - 18.00, Sunday CLOSED
Follow Us
Image Alt

FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA (FAQ)

Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami, zanim rozpoczniesz zabawę w naszym Centrum Wspinaczkowym. W razie pytań zawsze służymy pomocą!

Zacznijmy od tego, że FlyWall to miejsce dla wszystkich – a zatem specjalistyczny strój nie jest wymagany. Niemniej, osoby, które złapały już wspinaczkowego bakcyla często inwestują w profesjonalny ubiór. Jedyne czego wymagamy, to zmienne obuwie. 

 

Na początek – wystarczy Wam zwykła, bawełniana koszulka. Wspinanie się to nie rewia mody, nie musi to być nic specjalnego. We FlyWall panuje nadrzędna zasada: przede wszystkim ma być wygodnie i bezpiecznie. Koszulka ma być maksymalnie prosta, bez elementów, które mogłyby się zawinąć w elementy uprzęży, nie powinna być zbyt obcisła (by nie krępować ruchów) i zbyt luźna (by zwyczajnie nie przeszkadzała). Taka w sam raz. 

Jeżeli chodzi o spodnie – są zasadniczo dwie szkoły. Pierwsza nie zwraca na nie zbyt dużej uwagi i wychodzi z założenia, że krótkie spodenki również mogą być ok. Druga natomiast wyznaje zasadę: “tylko długie spodnie”. I ma to sens, gdyż pełne nogawki chronią wspinacza przed otarciami. Nie naciskamy na konkretny styl, ważne, abyście Wy czuli się komfortowo. 

Zalecamy, aby na czas wspinaczki pożegnać się z jakąkolwiek biżuterią. Wystające kolczyki, pierścionki na rękach, bransoletki, wisiorki są absolutnie zabronione w kompleksie FlyWall. Dla swojego bezpieczeństwa, zostawcie je w szatni, a najlepiej w domu. FlyWall to nie rewia mody – tutaj macie się przede wszystkim dobrze (i bezpiecznie) bawić!

Przede wszystkim na czas korzystania ze ścianki – zmienne :). W przypadku butów istotne jest to, aby ich podeszwa zapewniała odpowiednie tarcie, a obuwie dobrze przylegało do stopy. Początkujący wspinacze powinni skorzystać z pomocy naszych ekspertów. Na początek natomiast wystarczy Wam dobrze przylegające obuwie o wysokim współczynniku tarcia podeszwy. Jeżeli złapiecie już wspomnianego przez nas “bakcyla”, konieczne będzie znalezienie odpowiedniego modelu na stałe:

  • Jeżeli mierzycie obuwie na ściankę wspinaczkową, takie buty mierzy się na gołą stopę
  • Warto podpytać innych wspinaczy, od jakich modeli lub marek zaczynali. Nie zapomnijcie zapytać o to w Centrum FlyWall: nasi eksperci z pewnością polecą Wam najlepsze dostępne na rynku sprzęty!

Jeżeli nosicie długie włosy – koniecznie je zepnijcie. Włosy zaplątane w linę nie są przyjemne w trakcie wspinaczki. Jeżeli zapomnicie o tym, nasi trenerzy z pewnością Wam o tym przypomną!

Minimum informacji na temat asekuracji jest wymagane, aby korzystać z naszych ścianek wspinaczkowych. Krótkie szkolenie dotyczące kilku prostych zasad będzie ciekawym i dobrym wprowadzeniem do tajników wspinaczki – dzięki naszym świetnym Instruktorom. Nie bójcie się zadawać pytań: nasi Instruktorzy  są tam dla Was i poświęcą Wam tyle czasu, ile tylko potrzebujecie. Jeżeli w dalszym ciągu nie czujecie się pewnie w temacie wspinania – zainwestujcie w dodatkowe godziny szkolenia, albo zapiszcie się na sekcję, gdzie podszlifujecie swój warsztat. 

Absolutnie każdy! To nie jest tak, że wspinacze to jedynie mocarze, którzy są w stanie utrzymać się na skałkach nawet za pomocą powiek. Świetnie, jeżeli macie odpowiednie przygotowanie siłowe oraz fizyczne, ale nie jest to absolutnie wymagane. Warto jednak wiedzieć o tym, że istnieją pewne choroby, które wykluczają wspinaczkę. Jeżeli macie wątpliwości, zapytajcie swojego lekarza: on z pewnością oceni, czy wspinaczka na ściance to sport dla Was. A jeżeli macie lęk wysokości – może to odpowiedni moment na to, aby się z nim zmierzyć?

Przede wszystkim – nie stresujcie się! Jeżeli wspinaczka to dla Was absolutna nowinka, nie macie się czego obawiać. Obiekt FlyWall jest pełen ludzi, którzy z uśmiechem na twarzy Wam pomogą. 

 

Po pierwsze, zadbajcie o odpowiedni, wygodny ubiór i obuwie zmienne. W sekcjach wyżej macie wszystko, co powinniście wiedzieć o tym, w co powinniście się ubrać przed pierwszą wizytą. Pamiętajcie: przede wszystkim komfort (poza butami!)

Po drugie, jeżeli nie macie butów do wspinaczki – nie panikujcie! Na początek zainwestujcie w dobrze przylegające obuwie z podeszwą o dużym współczynniku tarcia.

Po trzecie, zaopatrzcie się w magnezję, która na pewno przyda się Wam na ściance. Jeżeli jej nie macie – kierunek: sklepik!

Oczywiście, że tak! Na ścianie z liną w Centrum FlyWall znajduje się aż 8 stanowisk z autoasekuracją. Jej przyrządy automatycznie sprowadzą Cię na dół po zakończonej wspinaczce. Aby skorzystać z autoasekuracji wystarczy, że będziecie mieć własną uprząż. Bez partnera asekurującego możecie korzystać także na ściance boulderowej – tam chroni Was bezpieczny materac.

A wiecie o tym, że dzieci to naturalni wspinacze? Pełni energii, zdeterminowani i żądni przygód! Na ściankach wspinaczkowych widywani są nawet 3-latkowie, jednak optymalny wiek to początek pierwszej klasy szkoły podstawowej. Zazwyczaj w tym wieku dzieci osiągają już taki wzrost, który pozwala na swobodne korzystanie z najprostszych dróg na ściankach. 

Przede wszystkim, zapytajcie swojego dziecka, czy chce spróbować wspinaczki. Jeżeli po pierwszej wizycie na ściance uzna, że nie jest to sport dla niego – nie przymuszajcie go do tego. Być może kiedyś przypomni sobie ponownie o Centrum FlyWall i wróci do tego sportu z nowymi chęciami!

Wysokość w boulderowni: do 4,5 metra

Wysokość ściany z liną : do 11,5 metra

Opłata jest naliczana od wejścia na ściankę. Więcej informacji w naszym cenniku 🙂

Oczywiście! Dla karnetowiczów mamy specjalne oferty. Przyjrzyjcie się również naszej ofercie z sekcjami dla wspinaczy. Więcej informacji w cenniku!